Jak wybrać odpowiednią frezarkę do paznokci?

Na wyposażeniu każdej profesjonalnej stylistki czy salonu manicure jest frezarka do paznokci. To wszechstronne urządzenia, niezwykle przydatne podczas wykonywania zabiegów manicure oraz pedicure. Dzięki niej można szybko usunąć poprzednią stylizację, wypolerować płytki czy obrobić skórki. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze frezarki.

Jak działa frezarka do paznokci?

Wiele pań umawia się na zabiegi manicure w salonie kosmetycznym, ale wiele także decyduje się na wykonywanie go samodzielnie w domu. Frezarka do paznokci to pomocne urządzenie zarówno w rękach profesjonalistek, jak i pań zaczynających swoją przygodę z hybrydą czy żelem. Zdecydowanie usprawnia pracę i skraca czas poświęcony na wykonanie manicure. Dzięki niej szybko i sprawnie usuniesz poprzednią stylizację, wytniesz skórki, zmatowisz płytkę paznokcia oraz skrócisz paznokcie.

Frezarka do paznokci dla początkujących – cechy i parametry

Liczba obrotów na minutę. Zwróć uwagę na liczbę obrotów na minutę. By urządzenie pracowało skutecznie i szybko, zainwestuj w frezarkę z obrotami 30 tysięcy na minutę. Dobrej jakości modele mają funkcję płynnej regulacji.

Moc frezarki. Do użytku domowego odpowiednia będzie frezarka do paznokci o mocy 35 W, ale do salonu warto sięgnąć po mocniejsze urządzenie – co najmniej 40-45 W. Piłowanie masy hybrydowej czy żelowej tradycyjnym pilnikiem to żmudne i czasochłonne zajęcie. Dzięki zaokrąglonej końcówce frezu można łatwo dotrzeć też do miejsc trudno dostępnych, nie przerywając ciągłości naskórka.

Wielofunkcyjność i precyzja. Manicure wykonany frezarką jest dokładny i estetyczny. Urządzenie ma wiele funkcji, które warto wykorzystywać – wiele zależy od frezów. Z czasem można skompletować różne końcówki, by czerpać z możliwości urządzenia w pełni. Dostępne są frezy o różnym kształcie, m.in. do pielęgnacji zrogowaciałego naskórka czy wykorzystywane podczas pedicure.

Inne parametry i cechy. Znaczenie ma także rozmiar, kształt i materiał, z jakiego wykonano frezarkę. Lekka i poręczna frezarka sprawdzi się dla mobilnych stylistek oraz w domu, do wykonywania stylizacji samodzielnie. Ergonomia ma ogromne znaczenie. Praca takim urządzeniem jest wygodna, szybka, przyjemna i łatwa. Frezy Sunone, Semilac czy Neonail dobierzesz do swojego urządzenia.

Liczba i rodzaje frezów w zestawie. Sposób mocowania frezów także jest ważnym parametrem. Każda frezarka ma w komplecie różne frezy, warto sprawdzić, jakie. Frezarki z funkcją Twist-Lock gwarantują szybką zmianę końcówek. Frezy to wymienne pilniczki, które montuje się w urządzeniu.