Magazyny na wynajem – popularne regiony

Mimo że największy popyt na magazyny w Polsce dotyczy tzw. wielkiej piątki, część regionów zyskuje popularność. Dynamiczny rozwój rynku magazynowego dotyczy w zasadzie całego kraju. Jest to efekt m.in. wzrostu gospodarczego w ostatnich latach, popularności branży e-commerce i nawyków zakupowych Polaków i stosunkowo atrakcyjnych stawek dla inwestorów zagranicznych.

Deweloperzy cały czas szukają najlepszych terenów pod nowe hale produkcyjne, centra i parki logistyczne oraz magazyny. Kielce, Bydgoszcz, Lublin czy Trójmiasto to jedne z regionów, które cieszą się rosnącą popularnością w oczach inwestorów.

Nowoczesne magazyny usprawniają logistykę, a ich liczba rośnie z roku na rok – popyt nie maleje. Polska od kilku lat pozostaje jednym z liderów branży magazynowej w Europie. Poza Warszawą, Polską Centralną czy Śląskiem na znaczeniu zyskują też inne lokalizacje – przykładowe z nich wymieniamy poniżej.

Wynajem powierzchni magazynowych – Kielce

Wynajem magazynu w Kielcach to dobre rozwiązanie dla mniejszych firm, które potrzebują powierzchni, ale niekoniecznie ogromnej, a także w rozsądnej cenie. Kielce to najważniejszy ośrodek przemysłowy województwa świętokrzyskiego. Wiele firm produkcyjnych polskich i zagranicznych rozpoczęło tu kilka lat temu działalność.

Plusem jest położenie magazynów do wynajęcia w Kielcach i okolicy – m.in. sąsiedztwo drogi ekspresowej S7. To rynek z przyszłością, który budzi zainteresowanie wielu inwestorów. Jako przykładowe inwestycje warto wymienić m.in. park logistyczny Panattoni Park Kielce oraz 7R Park Kielce. Gwarantują one dobre połączenie z Warszawą, Krakowem i Łodzią.

Trójmiasto na mapie magazynowej Polski

Świetnie prosperujący i rozwijający się biznes, bardzo dobre położenie i komunikacja drogowa i nadmorska to atrakcyjne warunki do rozwoju powierzchni magazynowych w Kielcach, ale też w innych regionach – na przykład w Trójmieście.

Bliskość odbiorców z Europy Północnej, położenie i bogaty rynek sprawiają, że ten region stał się kluczowym zapleczem gospodarczym okolicy, a także jest coraz ważniejszy dla całego kraju. Aglomeracja ta zapewnia wynajem magazynów w kilku nowoczesnych centrach logistycznych – jak m.in. 7R City Flex Gdańsk Airport czy 7R Park Gdańsk Port.

Opole – parki magazynowe

Powierzchnia w Opolu cieszy się też sporym zainteresowaniem – głównie w sąsiedztwie dróg krajowych nr 45 i 46. Jako przykład można wymienić park Panattoni Park Opole, oddalony tylko 5 km od centrum miasta. Około 13 km od Opola biegnie autostrada A4. Najbliższe lotniska są we Wrocławiu oraz w Pyrzowicach blisko Katowic.