Profil okienny – jak dobrze wybrać?

Profil okienny stanowi jeden z głównych elementów konstrukcji okiennej. Pełni bardzo ważną funkcję – ma za zadanie jak najlepiej utrzymać w ramie okiennej szybę. Od niego zależą m.in. parametry termoizolacyjne. Zobacz, jakie mają zalety profile PVC, które są obecnie najpopularniejszym wyborem do domów.

Profile okienne do budynku

W trakcie przeglądu i ostatecznego wyboru okien do konkretnego budynku – jak dom jednorodzinny czy nowoczesny biurowiec – musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii i parametrów. Co też ważne, dany profil okienny będzie odpowiedni i przystosowany do różnych typów budynków – inne sprawdzą się do domu, inne do lokalu handlowo-usługowego.

Na co zwrócić uwagę, wybierając elementy okienne?

By wybrać odpowiedni profil i szyby okienne, zwykle bierze się pod uwagę m.in. jego parametry termoizolacyjne oraz akustyczne, jakość wykonania, estetykę i stylistykę oraz rodzaj konstrukcji i kwestie bezpieczeństwa.

Duże znaczenie w przypadku profili okiennych ma także materiał, z jakiego zostały one wykonane. Drewno, aluminium czy okna PVC mają inne mocne strony i specyfikę. Tym razem przyjrzymy się bliżej profilom plastikowym, które cały czas cieszą się ogromną popularnością. Oferują bowiem bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

Profile PVC – najpopularniejszy wybór  

Z okien wybieranych do domów w Polsce okna PVC stanowią aż 70 proc., mimo że są dostępne także rozwiązania alternatywne – jak m.in. stylowe okna drewniane czy nowoczesne okna z aluminium.

Do wyboru jest wielu producentów profili z różnych materiałów i polecanych do różnych rodzajów budynków. Jedną z godnych polecenia firm jest Deceuninck, produkująca systemy okienne doceniane na całym świecie. Ofertę tej firmy wyróżnia duży wybór profili dla różnych typów okien.

Profile PVC – poznaj ich atuty

Okna PVC są energooszczędne i zapewniają skuteczną ochronę przed hałasem, zimnem i zmiennymi warunkami pogodowymi. To bardzo solidne rozwiązanie, które posłuży przez wiele lat. Bardzo dobre parametry cieplne oznaczają też niższe rachunki za energię, bo gwarantują ciepło mimo pogody za oknem.

Sprawiają, że okna w domu czy w biurze na pewno będą ciepłe. Deceuninck oferuje szeroki wybór rodzajów, stylistyk i parametrów okien oraz kolorów ram, dzięki czemu można dobrać profil okienny do konkretnych potrzeb.

Okna PVC są też wyborem wpisującym się w trendy ekologiczne. Można je poddawać w 100% recyklingowi. Kolejnym plusem jest też łatwość ich pielęgnacji – nie sprawiają problemów w utrzymaniu i nie wymagają dodatkowych zabiegów konserwacyjnych.